فواید ماساژ دست به صورت کامل

فواید ماساژ دست

ماساژ بهترین روش برای ایجاد بهبود گردش خون در‌اندام‌ها وعضلات بدن است. ماساژ عمومی می‌تواند گردش خون را تمام نقاط بدن تقویت و بهبود ببخشد، از این رو ماساژ برای جریانات داخلی بدن بسیار مفید است. از همین رو ماساژ‌های نقاط خاص بدن مانند دست می‌تواند تمام انرژی و قوای بدن را در یک نقطه متمرکز کند تا نقطه خاص گردش خون بهتری را تجربه کند. البته ماساژ دست با روغن به علاوه که گردش خون را بهبود می‌بخشد، رطوبت پوست دست را نیز شفا می‌بخشد. در ادامه این مقاله به معرفی فواید ماساژ دست خواهیم پرداخت.

فواید ماساژ دست

در ادامه این قسمت از مقاله به معرفی فواید ماساژ دست به صورت تخصصی خواهیم پرداخت.

رفع انسداد‌های بدن

در برخی از مشکلات روزمره و زندگی عادی شاید شاهد تنش‌های عاطفی یا عصبی شده باشید که انرژی زیادی از شما خارج شده باشد و یا نقاطی از بدن شما شاهد مشکلاتی از جمله درد یا انسداد خون و یا کندی در امر فعالیت گردش خون آن شده باشد که ماساژ دست با انجام حرکاتی خاص با در نظر گرفتن بعضی از نقاط و تحت فشار قرار دادن آن نقاط باعث متعادل‌سازی بدن می‌شود.

کاهش تورم کف دست

در برخی از مواقع شاهد تورم و باد کردن دست‌ها هستیم. می‌توانیم با ماساژ کف دست به همراه روغن آبرسانی و رساندن مواد مغذی را با ماساژ دادن منتقل کنیم به نقاط تورم کرده می‌رسد. به دلیل این که ماساژ افزایش گردش خون را فعال می‌کند از فواید آن می‌توان ریکاوری دست پس از آسیب دست و تجزیه بافت‌های اسکار و… را می‌توان از این نوع ماساژ انتظار داشت.

کاهش و رفع استرس با ماساژ دست

بطور کلی ماساژ بهترین روش و راهکار رفع خستگی و به دست اوردن آرامش است. از همین رو ماساژ عامل کاهش اضطراب می‌شود. و ماساژ در هر نقطه باعث ارامش بخشی از اندام‌های بدن خواهد شد و شاهد کم شدن درد و یاس خستگی می‌شود.

انعطاف در عضلات دست

یکی دیگر از خواص این روش یعنی ماساژ خواص فیزیکی آن بر روی عضلات و انعطاف در بدن می‌شود. همچنین با بالا رفتن سن و پیر شدن اندام‌های بدن بهترین روش برا جلوگیری از آسیب دیدن و ضعیف شدن اندام‌های بدن با بافت‌های پیر ماساژ است تا به کمک آن بتوان به بدن و اندام‌های آن کمک شایانی کرد و صد البته ماساژ را به افراد ورزشکار توصیه می‌شود.

رفع خستگی عضلات و کمک به کیفیت خواب

ماساژ دادن دست باعث می‌شود تا بدن از خود موادی ترشح کند که یکی از آن‌ها هورمون سرتونین است. در هنگام ماساژ دستور ترشح این هورمون را مغز می‌دهد که به تسکین درد‌ها که در هنگام خواب مزاحم می‌شوند خواهد امد. ترشح هورمون سرتونین باعث ارامش بدن می‌شود که به واسطه ماساژ در بدن ترشح خواهد شد و ارامش بخشی طبیعی و بدون ضرر است که خوابی ارام را برای ما محیا خواهد کرد.

نحوه ماساژ دست

حال که تا به اینجا با فواید ماساژ دست آشنا شده اید، لازم است با نحوه ماساژ دست نیز آشنا شوید. ماساژ دست از قسمت ساعد شروع می‌شود تا سر انگشتان که هر نقطه از آن به همراه ماساژ فواید مفیدی دارد. به عنوان مثال با هر قسمت از آن در ادامه آشنا‌تر خواهیم شد.

آموزش درست ماساژ دست
نحوه درست ماساژ دست

انگشت شست

انگشت شست بخشی از دست است که مربوط به اضطراب و سردرد می‌شود. اگر دچار سردرد‌های عصبی شدید هستید، می‌توانید به مدت ۵دقیقه محکم با دست دیگر دست دیگر خود را ماساژ دهید. به گفته پژوهشگران و متخصصات رفلکسولوژی این کار باعث کاهش سریع درد و اضطراب می‌شود.

انگشت اشاره

این انگشت مربوط به درد‌های عضلانی و احساس نا امیدی، خجالت، ترس و … را کنترل می‌کند شواهد نشان می‌دهد افرادی که در بخش‌های ماهیچه‌ای و کمر درد دارند بعد یک دوره درمانی احساس بهاپتری دارند برای رفع این مشکلات شما نیز می‌توانید به مدت ۵ دقیقه انگشت اشاره خود را محکم فشار دهید یا به افراد ماساژور مراجعه کنید.

انگشت میانی

این بخش از دست مربوط به احساس عصبانیت و خستگی مفرط است این تمرین رفلکسولوژی فشار خون را کاهش می‌دهد و احساس ارامش می‌دهد.

انگشت انگشتری

این انگشت بخش احساس ناراحتی و احساس منفی را از بین می‌برد. شما می‌توانید با فشا دادن یا ماساژ این انگشت احساس خوبی داشته باشید و البته هنگام این تمرین ارام باشید و به تنفس ارام خود را متمرکز باشید.

انگشت کوچک

این انگشت مسئول عصبانیت، حس استرس است. اگر چنین احساساتی به شما دست داد می‌توانید به مدت ۵ دقیقه این انگشت را محکم فشار دهید تا تمامی این احساس از شما دور شود.

کف دست

شما می‌توانید با سر انگشتان کف دست مورد نظر به صورت دورانی ماساژ دهید و دم بازدم‌های عمیق بکشید. به گفته پژوهشگران این حرکت دورانی در کف دست استرس، اسهال، یبوست را بهبود می‌بخشد و از فواید ماساژ دست محسوب می شود.

فشار دادن کف دست‌ها به یکدیگر

این یک حرکت خاص است که از آن در مدیتشن‌ها و ورزش‌های که به تمرکز نیاز دارد استفاده می‌شود که به افکارتان نظم می‌دهد با فشار دادن هر دو کف دست به یکدیگر جریان خون شما نیز تنظیم می‌شود.

افراد زیادی هستن که از مچ درد و یا درد در کف دست شکایت دارند و از درد آن کلافه شده‌اند. برای مثال افراد که در ورزش‌های سنگ نوردی و شمشیربازی فعالیت دارند یا افرادی که کارشان مربوط به تایپ کردن است یا هنرمندانی که پیانو می‌زنند بیشتر دچار درد در قسمت‌های دست می‌شوند که در گاهی اوقات دچار آرتروز و درد‌های موضعی می‌شوند. حال سؤال است چگونه مشکل این افراد را حل کنیم تا بتوانند به مدت طولانی‌تری در حرفه و کار خود فعالیت داشته باشند تا این درد‌ها باعث کاهش کیفیت‌ کار آنها نشود؟ بهترین روش برای جلوگیری از درد‌های دست، ماساژ کف دست و مچ است.

• تسکین درد

• ر‌هایی از درد و سفتی دست

• بهبود ارامش

• کاهش اضطراب

• بهبود گردش خون

از فواید ماساژ است که می‌توان برای جلوگیری از این نوع درد‌ها استفاده کرده که به قول گفتنی پیشگیری بهتر است از درمان است. از این رو ماساژ را می‌توان به عنوان بهترین روش برای درمان و پیشگیری از آن یاد کرد. از ماساژ کف دست برای درمان‌های استئوآرتریت، ارتریت روماتوئید، درد انگشتان و پدیده‌های رینود استفاده کرد.

جمع‌بندی

ماساژ در قسمت دست فواید زیادی دارد و تأثیر زیادی بر عملکرد و سیستم‌های بدن از جمله سیستم گردش خون دارد و هر نقطه از قسمت دست به همراه ماساژ باعث بهبود درد‌های در تمامی نقاط خاص بدن می‌شود ما یادگرفتیم با کمک گرفتن از ماساژ دست می‌توانیم به ارامش خود در زندگی خود کمک بگیریم و کیفیت کار سیستم‌های حیاطی بدن کمک کنیم تا سیستم‌های بدن فعالیت بهتری نسبت به تنش‌های بوجود امده برای بدن کمک شایانی کند و نقش درمانی را برای بدن ما ایفا کند.

ضعیف                       عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روزرو آنلاین

همین حالا اینجا کلیک کن و به صورت آنلاین در بهترین سالن ماساژ مشهد وقت رزرو کن
جدید ترین پست ها

مجموعه بانوان

شماره تماس:۰۹۹۲۲۶۸۵۰۵۲

مجموعه آقایان

شماره تماس:۰۹۳۵۳۰۴۴۷۴۷

ما را در فضای مجازی دنبال کنید